Vi vet hur oerhört svårt det är att ha kontroll på all logistik som sker inom ditt företag. Hur många leverantörskontakter har ni t ex och vad betalar ni för? Kan det vara så att ni betalar flera gånger för samma bildrättigheter? Frågor som dessa och många fler kan vi hjälpa dig att få ett entydigt svar på!
Vi går igenom er interna kommunikationsprocess och tar fram alla viktiga fakta kring
t ex vilka och hur många som är beställare hos er idag, hur många tryckerier ni samarbetar med och vilka CRM-kopplingar ni har idag. Vi går självklart även igenom en mängd andra frågor som alla kan leda till ordentliga besparingar av både direkta och indirekta kostnader. Flera av våra kunder har gjort betydande besparingar genom att låta oss gå igenom deras interna leverantörs- och kommunikationsprocesser.
Låt oss hjälpa ditt företag också. Tillsammans kommer vi att kunna skapa en tydlig bild av var insatserna bör maximeras och minimeras.
Hör gärna av dig, så berättar vi mer!